کد خبر :1557 |  زمان مخابره:  ۱۳۸۹/۱۲/۱۳  ۰:۴
نشست شورای آموزش و پرورش استان البرز برگزارشد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی در این نشست گفت : اکنون 16 هزار مدرسه غیردولتی در مناطق مختلف کشور فعال است .

به گزارش شبکه خبری کرج ، حسین هژبری افزود: در این مدارس یک میلیون و 63 هزار دانش آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول تحصیل هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نقش شوراهای آموزش و پرورش در امور آموزشی و تربیتی اشاره کرد و گفت: این شوراها از موثرترین نهادهایی هستند که می توانند در حل مشکلات به وزارت آموزش و پرورش کمک کنند.

هژبری افزود:اکنون 32 شورای استانی و 644 شورای منطقه ای آموزش وپرورش در کشور وجود دارد.

هژبری بیان داشت : انتظار می رود شوراهای استانی آموزش و پرورش با ارایه راهکاههای مناسب ، بستر را برای پیشبرد برنامه های آموزشی و تربیتی در کشور فراهم کنند.

در ادامه استاندار البرز گفت: مصوبات و طرحهای موفق و اجرایی شوراهای آموزش و پرورش کشور باید به سایر استانها ارسال شود.

مهندس عیسی فرهادی اظهار داشت: شوراهای آموزش و پرورش کشور به عنوان اتاق فکر هر استان باید با تبادل اطلاعات و ارسال طرحهای موفق خود امکان بهره مندی همه استانها از این خدمات را فراهم کنند.

وی افزود: اتاق فکر موفق نیازمند تبادل فکر و اندیشه است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه با تشکیل استان البرز شرایط لازم برای خدمتگزاری مناسب به مردم فراهم شده است، خاطرنشان کرد: با تحقق استان البرز دیگر بهانه ای برای کم کاری وجود ندارد بنابراین مدیران آموزش و پرورش باید با استفاده از ظرفیت مناسب نیروهای خدوم و دلسوز به نظام و انقلاب از شورای آموزش و پرورش به عنوان اتاق فکر استان بهره برداری لازم را در جهت خدمت به مردم انجام دهند.

استاندار البرز یادآور شد: تا رسیدن آموزش و پرورش به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد اما با توجه به حضور افراد خلاق و فرهنگی در این سیستم آموزشی می توان گامهای موثری در جهت تعلیم و تربیت آینده سازان ایران اسلامی برداشت.

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه  پیشنهاد احداث اردوگاه دانش آموزی دیزین به شورای آموزش و پرورش استان، گفت: با توجه به ظرفیتهای موجود در جاده چالوس و نیاز اداره کل آموزش و پرورش استان می توان نسبت به احداث اردوگاه زمستانی دانش آموزان اقدام کرد.

وی افزود: دیزین به عنوان یکی از مراکز مهم گردشگری کشور که بیش از پنج ماه از سال دارای برف فراوانی است می تواند مرکزی مناسب برای احداث این اردوگاه باشد تا علاوه بر استفاده دانش آموزان در مواقع بحران نیز از آن استفاده کرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان البرز تاکید کرد: مراکز فرهنگی و تفریحی فراوانی در سطح استان البرز وجود دارد که متعلق به نهادها و سازمانهای مختلفی است که امکان استفاده دانش آموزان استان از آن وجود ندارد با توجه به استقرار این مراکز در این استان باید به گونه ای تدبیر و برنامه ریزی شود تا  تمامی دانش آموزان استان بتوانند از امکانات این مراکز استفاده کنند.
 
بنابرگزارش شبکه خبری کرج ، درادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز از برگزاری جشن ستارگان البرز در اوایل سال آینده خبر داد.

علی اکبر حلیمی اظهار داشت: جشن ستارگان البرز با حضور 400 نفر از دانش آموزان برتر استان که توانسته اند با موفقیت رتبه های دورقمی کنکور سراسری و معدل بالای 19 کسب کنند، برگزار می شود.

وی افزود: برای برگزاری این مراسم 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است تا بتوان از تمامی ستارگان البرز به نحو شایسته ای تجلیل کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه در سایر استانهای کشور این میزان اعتبار از رقمی بالایی برخوردار بوده است، خاطر نشان کرد: با توجه به تعداد قابل ملاحظه ستارگان البرز امکان تجلیل به معنای واقعی وجود ندارد که امیدواریم با تخصیص این اعتبار نقش مهمی در ایجاد انگیزه میان دانش آموزان داشته باشیم.

حلیمی یادآورشد: استان البرز با وجود 380 هزار دانش آموز، 24 هزار فرهنگی و یک هزار و 854 باب مدرسه در 8 منطقه آموزش و پرورش از وضعیت مناسبی درسطح کشور برخوردار است که نشان از ظرفیت های بالای علمی این  استان تازه تاسیس دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر میانگین معدل مقطع متوسطه استان البرز 19.46 است، خاطر تصریح کرد: در سالهای گذشته به ویژه در دولتهای نهم و دهم در بخش توسعه امور مشارکتهای دولتی توفیقات بسیار مناسبی به دست آمده است که امیدواریم با تشکیل استان البرز و توجه ویژه به بخش آموزش و پرورش شاهد تحولات چشمگیری برای ارتقاء وضعیت علمی و آموزشی استان باشیم.

مدیرکل آموزش وپرورش استان البرز درادامه سخنان خود از احداث هشت مدرسه در این استان خبرداد و گفت: با مشارکت خیرین مدرسه ساز هشت مدرسه در حال ساخت است که تا اوایل مهرماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: خیرین مدرسه ساز در سطح استان البرز فعالیت های بسیار مناسبی داشته اند که در سطح کشور نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است به طوری که مجمع خیرین مدرسه ساز در شهرستان ساوجبلاغ طی سالهای گذشته چندین بار رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده اند.

حلیمی اظهار داشت: طرح سنجش بینایی از دیگر طرح هایی است که به عنوان مهمترین نیاز اساسی دانش آموزان می تواند گامی بسیار مهم در جهت ارتقاء ساختار سلامت جسمانی دانش آموزان داشته  باشد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 1557

کليد واژه ها :
نشست شوراي آموزش,و پرورش استان البرز,برگزارشد,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
سلطان پور :
بچه دليل آموزش وپرورش استان البرز از اعلام نتايج آزمون تيزهوشان سرباز ميزند کليه استان هاي ديگر اعلام نتيجه کردهاند لطفا پيگيري کنيد
موافق [0]  -  مخالف [0]
sharifi :
باسلام و خسته نباشيد . با توجه به زحمات شما چرا به کادر بي توجه مدرسه شهداي حيدر آباد منطقه چهار تذکر جدي بابت مراعات نکردن و عدم پيگيري دروس و امورات دانش آموزان داده نميشود , با توجه به اينکه بسياري از اولياي دانش آموزان اعتراض کرده اند نميدانيم پشتشان به کجا و کي گرم است که ميگويند به هر جا وهر کي ميخواهيد شکايت کنيد و بايد از تعدادي از آموزگاران عزيز و معلم ورزش نيز تشکر و تقدير نمود .
موافق [3]  -  مخالف [0]
رنجي تكاب :
چراكارداني هاي تربيت بدني ااستخدام نميشوند
موافق [0]  -  مخالف [0]
سارا بهمن پور :
سلام.جواب المپياد چه شد؟
موافق [4]  -  مخالف [0]
دوست غزاله :
سلام.نتايج المپياد رياضي چي شد؟
موافق [6]  -  مخالف [0]
اوليا مدرسه: :
چرا کسي به مدرسه کسنويه در ناحيه 4 رسيدگي نمي کند اگر بچههاي شما هم در يک مدرسه فرسوده درس مي خواندن اينقدر بي خيال بوديد مدرسه اصلا امنيت ندارد 2بار سقف آن ريخته
موافق [7]  -  مخالف [0]
اوليا مدرسه: :
با سلام چرا بچه‌هاي کلاس سوم ناحيه 4 کرج به شنا نبايد بروند
موافق [6]  -  مخالف [0]
خانم غزاله فلاحت پيشه :
سلام،چرا نتايج المپياد رياضي سوم راهنمايي رو اعلام نمبيکنيد ما منتظريم
موافق [6]  -  مخالف [0]
خانم غزاله فلاحت پيشه :
سلام،چرا نتايج المپياد رياضي سوم راهنمايي رو اعلام نمبيکنيد ما منتظريم
موافق [8]  -  مخالف [0]
اوليا مدرسه :
با سلام و خسته نباشيد .لطفا به مدرسه شهيد کسنويه رسيدگي شود . سقف اين مدرسه در سال جديد 2 بار ريزش کرده است .وقتي با مسولان تماس مي گيريم و براي رسيدگي تشريف مي آورند .هيچ رسيدگي نمي کنند .آيا منتظرند اين مدرسه چندين کشته بدهد تا جوابگو باشند. اين مدرسه حدودا 40 سال است که برپاست .لطفا در اسرع وقت رسيدگي شود. آدرس باغستان صوفي آباد .مدرسه شهيد کسنويه تلفن 34303440
موافق [8]  -  مخالف [0]
جواد زارع :
با سلام: چرادبستان ابتدايي شهيد ملك زاده حصارك كرج با حدود 800 دانش آموز بايد با مدرسه شهيد نيكنژاد در گلشهر كرج ادغام گردد. تكليف بازدهي تحصيلي و اياب و ذهاب اين كودكان در فصول سال چه مي شود. شما را به خدا از اين اقدام جلو گيري نماييد.
موافق [5]  -  مخالف [0]
محمد دهقان :
با سلام به خيرين مدرسه ساز استان البرز در مورد ملک هايي که در تملک بنياد مستضعفان و جانبازان است در صورت امکان اين ملک ها را تبديل به مدرسه کنيد در منطقه کلاک پايين خ برق جنوبي خ شهيد نعمت اله باقري که داراي يک ملک مخروبه و مطروکه است
موافق [2]  -  مخالف [0]
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني